Bezpłatne szczepienia seniorów (03.10.2019)

Ponad 2100 mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy ukończyli 65 lat będzie mogło zaszczepić się przeciw grypie. Darmowe szczepienia rozpoczną się 7 października.

To już szósta edycja programu bezpłatnych szczepień seniorów przeciw grypie. Do tej pory z tej akcji skorzystało prawie 13 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. W tym roku powiat poznański przeznaczył na ten program profilaktyczny 120 tys. zł, co pozwoli zaszczepić ponad 2100 osób.

O tym, kto będzie mógł wziąć udział w programie, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Można ich dokonywać telefonicznie pod numerem 61 847 04 54. Lista przychodni biorących udział w tej akcji dostępna jest na stronie internetowej powiatu poznańskiego.

O przydatności takich szczepień świadczyć może statystyka, którą podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu. Tylko w tym mieście i powiecie poznańskim odnotowano 11 077 pacjentów z objawami grypopodobnymi we wrześniu.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 8 października 2019