Broszura informacyjna “Ulga Podatkowa Na Zabytki”

2023 to kolejny rok obowiązywania ulgi podatkowej na zabytki, przeznaczonej dla osób fizycznych. Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków stworzył broszurę informacyjną „Ulga Podatkowa Na Zabytki”, w której zawarto merytoryczne porady i informacje m.in. z regulacjami, które zmieniły się w czasie ostatnich 12 miesięcy.

Ulga dotyczy właścicieli i współwłaścicieli zabytków nieruchomych, którzy są podatnikami PIT i rozliczają się: podatkiem liniowym, ryczałtem od przychodów oraz według skali podatkowej.  Ulgą objęto tylko część zabytków nieruchomych. Znalazły się wśród nich dzieła architektury i budownictwa (także obronnego) oraz obiekty techniki takie jak kopalnie, huty czy elektrownie. Ulga nie dotyczy natomiast: parków, ogrodów, cmentarzy, miejsc upamiętniających wydarzenia historyczne czy krajobrazu kulturowego.

Wersję elektroniczną broszury można pobrać pod poniższym linkiem: https://nikz.pl/projekt/broszura/

Opublikowano: 17 stycznia 2024