Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Chrobry wygrał w Dopiewie

Młodzi piłkarze Chrobrego Gniezno wygrali w Dopiewie XVI Grand Prix orlików (rocznik 2006) w piłce nożnej o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pod patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. Oni też byli najlepsi w trzecim, ostatnim turnieju tegorocznej edycji imprezy.

W meczu finałowym zespół z pierwszej stolicy Polski pewnie, bo 3:0 pokonał Lechię Kostrzyn. Trzecie miejsce w trzecim turnieju, który odbył się 18 lutego w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie zajęli młodzi piłkarze Orkana Konarzewo, którzy pokonali 1:0 Koronę Zakrzewo.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Adama Szamajdę z Kostrzyna. Wśród bramkarzy wyróżniono Mateusza Matyska również z Kostrzyna. Puchary oraz nagrody wręczali wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, prezes WZPN Paweł Wojtala, wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała oraz dyrektor GOSiR Dopiewo Marcin Napierała.

Dzień później odbył się III turniej XVI Grand Prix żaków (rocznik 2008) o Puchar Prezesa WZPN pod patronatem Wójta Gminy Dopiewo. W finałowym spotkaniu, które jednocześnie decydowało o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej całego cyklu, zagrały drużyny Football Academy Leszno oraz DAP Chrobry Gniezno. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla zawodników z Leszna.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nikodem Nowak z DAP Chrobry Gniezno, a najlepszym bramkarzem Alan Wawrowski z Football Academy Leszno. Królem strzelców został Krystian Bijaczewski ze Skórzewa, który zdobył 18 bramek.

Wyniki trzeciego turnieju orlików: 1. DAP Chrobry Gniezno, 2. KKS 1922 Lechia Kostrzyn, 3. KS Orkan Konarzewo, 4. KS Korona Zakrzewo, 5. GKS Dopiewo II, 6. KS Canarinhos Skórzewo, 7. Football Academy Leszno, 8. UKS 2007 Lusowo, 9. TPS Winogrady Poznań, 10. GKS Dopiewo I.

Klasyfikacja końcowa XVI Grand Prix orlików: 1. DAP Chrobry Gniezno, 2. GKS Dopiewo II, 3. KS Orkan Konarzewo, 4. KKS 1922 Lechia Kostrzyn, 5. Football Academy Leszno, 6. KS Canarinhos Skórzewo, 7. KS Korona Zakrzewo, 8. UKS 2007 Lusowo, 9. TPS Winogrady Poznań, 10. GKS Dopiewo I.

Wyniki trzeciego turnieju żaków: 1. Football Academy Leszno, 2. DAP Chrobry Gniezno, 3. KS Canarinhos Skórzewo II, 4. KS Canarinhos Skórzewo I, 5. KS Lipno Stęszew, 6. LKS Wielkopolska Komorniki, 7. KP LAS Puszczykowo, 8. KS Korona Zakrzewo, 9. MKS Patria Buk, 10. Piłkarska Szkółka Gniezno.

Klasyfikacja końcowa XVI Grand Prix żaków: 1. Football Academy Leszno, 2. DAP Chrobry Gniezno, 3. KS Canarinhos Skórzewo II, 4. KS Canarinhos Skórzewo I, 5. KS Korona Zakrzewo, 6. MKS Patria Buk, 7. KS Lipno Stęszew, 8. KP LAS Puszczykowo, 9. LKS Wielkopolska Komorniki, 10. Piłkarska Szkółka Gniezno, 11. Wielkopolska Akademia Piłkarska, 12. KP LAS Puszczykowo II.

Opublikowano: 18 lutego 2017