Czapki z głów przed Liderkami!

Mecz koszykówki Lider Swarzędz

Koszykarki UKS Lidera awansowały do I ligi! Podopieczne trener Anny Talarczyk już w drugim dniu turnieju finałowego, który rozgrywany jest w Swarzędzu, wywalczyły sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Zadecydowały o tym zwycięstwa 92:55 z UKS 4 Ursus Warszawa oraz 75:53 z Citronex UKS Basket Zgorzelec. W ostatnim dniu turnieju zespół z powiatu poznańskiego zmierzy się z Widzewem MUKS AZS Łódź, który także ma dwie wygrane na koncie i razem z Liderem awansował do I ligi.

Sukces naszych koszykarek jest tym cenniejszy, ponieważ w obu tych meczach Liderki musiały sobie radzić w ósemkę, a w drugim w zasadzie w siódemkę, bo bez kontuzjowanej Martyny Kotuli. – Wszystko dlatego, że w tym samym czasie nasze kadetki grają w Olsztynie w półfinale mistrzostw Polski. Chcieliśmy zorganizować oba te turnieje w Swarzędzu, aby być w pełnym składzie, ale Polski Związek Koszykówki nie wyraził na to zgody – tłumaczyła trenerka, która w ten weekend non stop „kursowała” między Olsztynem i Swarzędzem.

– Kadetki grały w sobotę rano, więc Anna Talarczyk zaraz po ich meczu pojechała na dworzec, wsiadła w pociąg i przyjechała do Swarzędza na mecz pierwszego zespołu z Basketem Zgorzelec – wyjaśnił Marcin Madanowski, menedżer drużyny. Na tym podróżowanie się jednak nie skończyło… – Czasu na radość z wygranej i awansu nie ma, bo od razu jedziemy w drogę powrotną do Olsztyna, na ostatni, niedzielny mecz naszych kadetek. One także wygrały dwa swoje pierwsze spotkania i tylko kataklizm może je pozbawić awansu do finału – dodał.

Trenerka, wraz ze swoimi młodymi zawodniczkami, ma się pojawić w Swarzędzu w niedzielę przed meczem z Widzewem, który zaplanowano na godz. 17.00. – Plan jest taki, aby wystąpić w nim w pełnym składzie. Ten pojedynek, poza prestiżem, nie ma już większego znaczenia, ponieważ obie drużyny zapewniły sobie miejsce w I lidze. Chcemy jednak wygrać i zakończyć sezon bez porażki – zaznaczyła Anna Talarczyk. Bo też warto pamiętać, że Liderki przez cały sezon kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa.

– Czy to znaczy, że zdominowaliśmy ligę? Trochę tak. Mamy odpowiednio zbalansowany zespół, oparty na doświadczonych zawodniczkach, które znakomicie wspierała nasza młodzież – stwierdziła trenerka. Z młodzieży w Swarzędzu mogą być szczególnie dumni, ponieważ kilka dni temu zespół juniorek, po raz pierwszy w historii klubu, awansował do finału mistrzostw Polski. – Mamy zdecydowanie najmłodszy zespół w całej stawce i ten awans to dla nas jak zdobycie mistrzostwa świata – śmieje się Anna Talarczyk.

Wygląda więc na to, że cały ten sezon jest dla koszykarek ze Swarzędza niczym z bajki. A to przecież jeszcze nie koniec…

Olsztyn, sobota rano. Trener Anna Talarczyk z kadetkami po drugiej wygranej w półfinale mistrzostw Polski

Swarzędz, sobota wieczór, trener Anna Talarczyk z zawodniczkami pierwszego zespołu melduje awans do I ligi

UKS Lider Swarzędz – UKS 4 Ursus Warszawa 92:55
Lider: Wojdalska 29, Dedio 17, Siwińska 12, O. Flaszak 12, Urbaniak 11, W. Flaszak 9, Płóciennik 2, Kotula.

UKS Lider Swarzędz – Citronex UKS Basket Zgorzelec 75:53
Lider: Wojdalska 16, Siwińska 14, W. Flaszak 14, O. Flaszak 13, Dedio 6, Urbaniak 6,  Płóciennik 6.

Opublikowano: 27 kwietnia 2019