Dzień Otwartych Skrzynek

Data: 16 lip 2023

Czas: 12:00 - 18:00

Miejsce: Dwór Skrzynki

Dwór Skrzynki zaprasza na kulinarny festyn z okazji otwarcia po kilkuletniej rewitalizacji

Nauka tańca ludowego, warsztaty rzemieślnicze, konkursy czy pokaz wytwarzania białej wielkopolskiej parzonej kiełbasy według tradycyjnej receptury – to niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników rodzinnego pikniku pn. „Dzień Otwartych Skrzynek” w niedzielę, 16 lipca br. w godzinach od 12.00 do 18.00, przy Placu Parkowym 1 w miejscowości Skrzynki (gm. Stęszew, pow. poznański). Podczas imprezy będzie można wygrać m.in. voucher dla dwóch osób do restauracji w Dworze Skrzynki oraz wiele innych upominków i smakołyków. Wydarzenie organizowane jest z okazji otwarcia dworu, po zakończonej w zeszłym roku ponad dwuletniej, kompleksowej rewitalizacji zrealizowanej przez powiat poznański.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców i innych wielbicieli wielkopolskiej kuchni oraz weekendowego wypoczynku w rodzinnym gronie, do skosztowania menu restauracyjnego oraz kuchni grillowej, zwiedzenia dworu, czy odpoczynku w cieniu drzew dworskiego parku na wygodnych leżakach. Na najmłodszych uczestników w parku czekać będą m.in. rzemieślnicze lody z Wytwórni Lodów w Kórniku, gofry oraz bezpłatne „dmuchańce”, gry i animacje. Na placu eventowym warto odwiedzić stoiska twórców ludowych z naszego regionu oraz z przysmakami od lokalnych producentów, o których informacje znaleźć można na Szlaku Kulinarnym „Smaki Powiatu Poznańskiego”: Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona z Puszczykowa, SER-ce Jadzi z Dobieżyna (gm. Buk) oraz Zagroda Szczęśliwych Zwierząt (Białęgi, gm. Murowana Goślina). O skarbach przyrodniczych opowiadać będą pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego, a o ciekawostkach turystycznych okolicy warto zasięgnąć języka na stoisku Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Powiatu Poznańskiego. Tradycje ludowe prezentować będzie Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Z kolei Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF zaprosi gości do wspólnej nauki tańca i sesji zdjęciowej w strojach ludowych. Muzycznie przeniesie w lekkie i jazzowe klimaty zespół Julia & Sweet Piano Jazz. Ponadto będzie można odwiedzić stoiska lokalnych rękodzielników i przedsiębiorców: MaMaria, Agavlo i Naturania (gmina Buk). Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na Facebooku @dworskrzynki.pl.

dwór skrzynki

Redaktor: Anna Skalska