Wieczór muzyczny w Skrzynkach

Czas: 18:00

Miejsce: Dwór Skrzynki

Wieczór muzyczny studentów Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu

Leonardo da Vinci powiedział kiedyś, że ”Zły to uczeń, który nie przewyższa mistrza”, ale to do mistrza należy rozbudzenie ambicji ucznia i zachęcenie go do rozwoju artystycznego i osobistego. Nauka u mistrza to wielowiekowa tradycja, a więzi, które tworzą się w okresie nauki owocują po latach. Jak relacja mistrz – uczeń działa w świecie muzycznym będzie można się przekonać 3 lutego. o godz. 18.00 w Dworze Skrzynki podczas wieczoru muzycznego studentów Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Podczas muzycznego wieczoru zaprezentuje się czwórka studentów Klasy kameralistyki: Aleksandra Fudali skrzypce (Polska), Diana Tolpeka-Mokhotaeva altówka (Białoruś), JiaCheng You fortepian (Chiny) oraz YiRu Liu śpiew (Chiny). Koncert osobiście poprowadzi ich mistrz – prof. dr hab. Marcin Murawski. Jest on dobrze znany nie tylko poznańskim melomanom. Altowiolista, dyrygent, pedagog i… dziennikarz. To laureat licznych konkursów solowych i kameralnych. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, w której obecnie, już jako profesor, prowadzi zajęcia ze studentami.

Koncertował jako solista i kameralista w większości krajów Europy oraz w USA, Chinach, Tajlandii i Nowej Zelandii. Jest wykładowcą kursów mistrzowskich z altówki i z zakresu muzyki kameralnej na akademiach i uniwersytetach w Europie, w USA, Nowej Zelandii, Chinach i Tajlandii. Zasiada jako juror w konkursach międzynarodowych i krajowych, jest ekspertem Centrum Edukacji Artystycznej, wychowawcą wielu absolwentów – laureatów nagród i wyróżnień. W swoim dorobku fonograficznym ma ponad 30 płyt CD i DVD z zakresu muzyki solowej i kameralnej – w większości to światowe premiery.

Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązują wejściówki. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się na rezerwacje@dworskrzynki.pl oraz na profilach FB Instytutu Skrzynki i Dworu Skrzynki. Wejściówki wymagają potwierdzenia. Szanowni Państwo – prosimy o przybycie z co najmniej półgodzinnym wyprzedzeniem ponieważ w trakcie samego koncertu obsługa restauracji nie serwuje napojów ani potraw.

Źródło: Instytut Skrzynki

Redaktor: Kinga Cenkier