Festiwal Pszczół w Deli Parku

W weekend 12 i 13 sierpnia 2023 r. odbyła się kolejna edycja niesamowitego wydarzenia, jakim jest Festiwal Pszczół w Deli Parku. To niezwykłe spotkanie już trzeci raz zgromadziło miłośników natury, pszczół i dobrej zabawy, tworząc inspirującą przestrzeń edukacyjną i rozrywkową dla uczestników.

Festiwal Pszczół w Deli Parku to nie tylko okazja do zabawy, ale przede wszystkim ważna lekcja o roli pszczół w naszym ekosystemie. Stoiska, wystawy oraz pokazy pszczelarzy pozwoliły uczestnikom zgłębić tajniki życia pszczół, ich wpływu na zapylanie roślin oraz zagrożeń, jakie im zagrażają.

Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowano liczne atrakcje takie jak zabawy ruchowe i konkursy na świeżym powietrzu, które przyciągnęły zarówno małych, jak i dużych entuzjastów pszczół. Dzieci w przebraniu pszczółki mogły skorzystać ze wstępu na festiwal gratis, co było prawdziwą zachętą.

Stoiska gastronomiczne były prawdziwym rajem dla smakoszy. Przysmaki przygotowane na bazie miodu i innych produktów pszczelich kusiły podniebienia uczestników.

Wydarzenie zostało objęte patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 13 sierpnia 2023