Finał projektu „Ja, Ty, My”

spotkanie w trzaskowie

Od trzech lat w powiecie poznańskim realizowany jest projekt pod nazwą „Serce od serca”. Polega on na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentek po mastektomii na każdym jej etapie. – W tym okresie odbyło się około trzydzieści takich akcji. Były one możliwe dzięki wsparciu powiatu poznańskiego i zaangażowaniu samego starosty, Jana Grabkowskiego – mówi Justyna Maćkowiak-Szukalska, która wraz z Karoliną Wasilewską-Waligórską koordynuje całą akcję.

– Konsekwencją tych wszystkich naszych wcześniejszych spotkań był kolejny projekt, który nazwałyśmy „Ja, Ty, My”. Panie, które zostały do niego zaproszone mogły skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, miały do dyspozycji fryzjerkę, wizażystkę, a także stylistkę. Była też możliwość wykonania pigmentacji sutka lub brodawki. Podsumowaniem była sesja fotograficzna – dodaje. Finał akcji „Ja, Ty, My” odbył się w gościnnych progach Oskoma Trzaskowo, gdzie znajduje się restauracja oraz pole golfowe.

– Wybór nie był przypadkowy. To kameralne, ale też wyjątkowo piękne miejsce. Poza tym staramy się wspierać lokalnie. Oskoma Trzaskowo leży w gminie Czerwonak, w której działamy, a do tego może się pochwalić certyfikatem atrakcji turystycznej powiatu poznańskiego – tłumaczy Justyna Maćkowiak-Szukalska. – Bardzo się cieszymy, że projekty „Serce od serca” oraz „Ja, Ty, My” tak się rozwijają. To bardzo potrzebne akcje i chętnie je wspieramy – zapewnił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

– Przynoszą one bardzo wymierne efekty. Przez te trzy lata panie uszyły ponad trzy tysiące poduszek, które naprawdę bardzo pomagają osobom po mastektomii. Równie istotne jest to, że panie mogą się spotykać. Pomoc lekarzy i psychologów jest bardzo ważna, ale wzajemne wsparcie także jest wyjątkowo potrzebne – podkreślił wicestarosta. Wiele wskazuje zresztą na to, że projekt „Ja, Ty, My”, którego podsumowanie odbyło się w Trzaskowie będzie miał swoją kontynuację.

– Spotkał się on ze sporym odzewem i wiemy, że są kolejne panie, które chciałyby do niego przystąpić. Dysponujemy też voucherami na zabieg pigmentacji, więc można się do nas zgłaszać. Z pewnością będzie kontynuowana też akcja „Serce od serca”. Kolejne szycie poduszek w powiecie poznańskim zaplanowaliśmy na 11 września. I to w wyjątkowo urokliwym miejscu, bo w Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach – zdradziła Justyna Maćkowiak-Szukalska.

Opublikowano: 29 sierpnia 2021