Goście z Komisji Europejskiej

Logo Powiatowego Urzędu Pracy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu gościliśmy przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Komitetu Monitorującego środki WRPO działającego przy Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Celem spotkania była prezentacja projektu realizowanego przez PUP w Poznaniu w latach 2018-2019, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W spotkaniu uczestniczył m.in. wicestarosta poznański Tomasz Lubiński.

Podczas spotkania przedstawiono gościom poszczególne etapy realizacji projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie poznańskim (IV)”, stan wykorzystania środków unijnych oraz dane dotyczące realizowanych form wsparcia dla osób bezrobotnych. Zaprezentowano także dobre praktyki w zakresie realizacji ścieżki aktywizacji zawodowej bezrobotnego na przykładach osoby korzystającej ze szkolenia oraz osoby, która skorzystała ze środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Podczas prezentacji dobrych praktyk podkreślono konieczność dostosowania zastosowanych form pomocy do indywidualnych sytuacji życiowych i możliwości zawodowych osób bezrobotnych. Zaprezentowane dwa przykłady dobrych praktyk w pełni wpisały się w tę indywidualizację pomocy, czego skutkiem jest aktywny powrót na rynek pracy osób bezrobotnych.

Autor: Agnieszka Kownacka

Opublikowano: 25 marca 2019