KGW w Biskupicach ma 55 lat

1 grudnia Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic, w gminie Pobiedziska skończyło 55 lat. O doskonałej formie Stowarzyszenia świadczy Festyn Rodzinny „Graj w zielone 2020”, który odbył się pod koniec listopada. Ktoś zapyta: „Jak to festyn, przy obecnych obostrzeniach, zakazie organizowania większych zgromadzeń?” Uspakajam, zgromadzeń nie było, ponieważ do zorganizowania Festynu panie użyły najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu impreza odbyła się online.

Oprócz tego reprezentantki KGW Biskupice nagrały filmy instruktażowe, które nadal można oglądać w Internecie. Pokazują na nich: jak wykonać ozdoby choinkowe, jak robi się wianki, które mogą być ozdobą każdych drzwi, a także jak rozmnażać rośliny doniczkowe. – Kobiety należące do naszego Koła są osobami bardzo utalentowanymi i aktywnymi. Ozdoby choinkowe, ale także zakładki do książek wykonują na szydełku, domowymi sposobami robią mydła, wykorzystując do tego zioła, rosnące w ich ogrodach – mówi Pani Karolina Lewandowska z KGW Biskupice.

Wyplatają też kosze i koszyczki, a swoje rękodzieło prezentują na targach nawet poza terenem gminy. Obejrzeć filmy można TUTAJ. – Mamy długą historię i ciągle nowe pomysły. Pokazujemy dzieciom, jak zrobić coś z niczego. Ze starych gazet tworzymy ozdoby. Z nieużywanych firan, szyjemy woreczki do przechowywania warzyw – dodaje pani Danuta Stanuch, przewodnicząca KGW.

– Pomysł zorganizowania Festynu online uważam za znakomity. Nie wiem, czy jest drugie takie Koło Gospodyń w Polsce, a nawet na świecie, które zorganizowało podobną imprezę. Jestem pod wielki wrażeniem i gratuluję Paniom – mówi Ireneusz Antkowiak, burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.
Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic zdobyło tytuł najlepszego w powiecie poznańskim.

Autor: Robert Domżał

Opublikowano: 8 grudnia 2020