Już można korzystać z kładki

kładka w owińskach

Oficjalne otwarcie kładki przez rzekę Wartę w Owińskach zaplanowano na 28 lipca. Już teraz można jednak z niej korzystać! – Otrzymaliśmy wszystkie niezbędne odbiory robót budowlanych, a prace porządkowe dobiegły końca. W związku z tym już teraz można przejeżdżać i przechodzić kładką, a także korzystać z wieży i jej tarasu widokowego – poinformował Urząd Gminy Czerwonak.

Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy Czerwonak, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego i gminy Suchy Las. Na realizację projektu pozyskano środki zewnętrzne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Poddziałanie 3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”.

W związku z otwarciem kładki można również wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przy pałacu w Owińskach. W weekend 28-30 lipca w godz. 17.00-21.00 na gości czekać będą warsztaty dla dzieci, spacer z Fundacją Nasze Podwórko, strefa chillout oraz koncerty. 8 sierpnia gmina Czerwonak zaprasza również 5-osobowe zespoły do udziału w Charytatywnej Sztafecie Biegowej KŁADKA Run.

– Będzie to nietypowy bieg na dystansie ok. 500 m po kładce wraz z wbiegnięciem na szczyt wieży widokowej. Całość opłat wpisowych zasili działanie Fundacji „Pora na Nas” z Kicina – informują organizatorzy. Szczegóły w wydarzeniu TUTAJ. Limit uczestników: 100 osób, w tym 20 sztafet 5-osobowych, Zapisy: od 20 lipca.

kładka w owińskachfot. Marcin Deckert

Opublikowano: 19 lipca 2023