Konkurs “Zielone Przedszkola” dla placówek z regionu

W tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu obchodzi jubileusz 30 lat działalności i z tej okazji zachęca przedszkola z terenu województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „Zielone przedszkola na 30 lat Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu”.

Konkurs skierowany jest do placówek przedszkolnych z terenu województwa wielkopolskiego, które mają za zadanie stworzyć, dowolną techniką, projekt przestrzenny ogródka przedszkolnego (warzywnego, owocowego lub łąki kwietnej), który zostanie następnie zrealizowany na terenie placówki przedszkolnej oraz przedstawić pomysły na wykorzystanie ogródka przedszkolnego w zajęciach edukacyjnych – max. 4000 znaków.

Celem konkursu jest propagowanie idei ogródków szkolnych jako miejsc do nauczania przyrody, biologii i edukacji ekologicznej oraz wyłonienie trzydziestu placówek przedszkolnych z terenu województwa wielkopolskiego, które przygotowały najciekawsze – warte promowania – projekty utworzenia przedszkolnych ogródków i zajęć dydaktycznych, które zostaną zrealizowane na terenie danej placówki.

Konkurs trwa do 14 lipca 2023 r., a ogłoszenie wyników nastąpi 21 lipca 2023 r. Natomiast realizacja projektów ogródków przedszkolnych i zajęć edukacyjnych będzie miała miejsce do 30 września 2023 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursowa wybierze 30 spośród wszystkich nadesłanych projektów i nagrodzi je: I miejsce – 5.000 złotych, II miejsce – 4.000 złotych, III miejsce – 3.000 złotych, pozostałe nagrody będą w wysokości 1.000 złotych. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne TUTAJ

Opublikowano: 26 czerwca 2023