Metropolia utworzyła grupę zakupową gazu (27.06.2018)

14 podmiotów, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje gminne, przystąpiło do grupy zakupowej gazu ziemnego powstałej z inicjatywy Stowarzyszenia Metropolia Poznań. We wtorek (26 czerwca) podpisano porozumienia dotyczące wspólnego zakupu gazu w 2019 roku. Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, starosta poznański Jan Grabkowski podkreślił we wtorek, że grupa zaoszczędzi na wspólnym zakupie gazu ponad 200 tys. zł.

– Grupa zakupowa gazu ziemnego zawiązała się po raz drugi, przed rokiem liczyła 12 podmiotów. Oszczędności dla wszystkich jej uczestników wyniosły w sumie 180 tys. zł. Cieszymy się, że dzięki inicjatywie stowarzyszenia coraz więcej podmiotów może kupować gaz coraz taniej – powiedział. Jak poinformował w imieniu stowarzyszenia Paweł Napieralski, po podpisaniu porozumienia powstanie szczegółowa lista punktów poboru gazu na terenie gmin – członków grupy zakupowej. Potem zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe, które pozwoli wybrać najkorzystniejszą ofertę pod względem kosztów dostarczenia gazu.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 27 czerwca 2018