Mnóstwo goli w IV lidze

Mecz piłki nożnej w w 32. kolejce IV ligi, w grupie wielkopolskiej

Aż 52 gole padły w 32. kolejce IV ligi, w grupie wielkopolskiej. Najwięcej bo aż jedenaście zobaczyli kibice w Wągrowcu, gdzie Nielba pokonała 9:2 KS Opatówek. Dzięki tej wygranej gospodarze umocnili się na pozycji lidera, ponieważ po raz kolejny tej wiosny punkty stracił Lubuszanin. W Trzciance bramek też było sporo, ale Lubuszanin strzelił ich mniej od Pogoni Nowe Skalmierzyce, niespodziewanie ulegając rywalom 3:5. Wpadkę wicelidera wykorzystała nie tylko Nielba, ale też Unia Swarzędz, która pokonała na własnym boisku 3:0 Polonię Kępno. Dzięki temu zespół z powiatu poznańskiego ma już tylko punkt straty do drugiego w tabeli Lubuszanina. Niestety, straty do przewodzącej w grupie Nielby są już znacznie więcej i wynoszą osiem punktów.

Dla Unii była to już trzecia wygrana z rzędu. Duży udział w tym zwycięstwie miał duet Krzysztof Stępiński – Gerard Pińczuk. Ten pierwszy strzelił dwa gole, drugi dołożył jednego. – Podopieczni trenera Pawła Boryczki rozpoczęli spotkanie w bardzo ofensywnym ustawieniu. Tworzenie licznych sytuacji i agresywny pressing miały dać gospodarzom prowadzenie już w początkowej fazie meczu. I to się sprawdziło, bo wynik, już w 5 minucie, otworzył Krzysztof Stępiński, który skrzętnie wykorzystał błąd bramkarza gości. “Stępina” tym samym strzelił pierwszego ligowego gola od sierpnia 2018 roku – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza. Dodajmy, że Gerard Pińczuk zanotował pierwsze trafienie w barwach Unii.

Dużo bramek obejrzeli także kibice w Kórniku, gdzie Kotwica pokonała 3:1 Centrę Ostrów. To spora niespodzianka, bo rywale są zdecydowanie wyżej w tabeli od drużyny z powiatu poznańskiego. Wygraną gospodarzom zapewnili Piotr Sarbinowski, Oskar Machowski oraz Witold Walkowiak, którzy wpisali się na listę strzelców. Identyczny wynik padł w Międzychodzie, ale tam Tarnovia Tarnowo Podgórne uległa 1:3 miejscowej Warcie. Honorowego gola dla gości strzelił Bartosz Ślusarski. Po tej przegranej Tarnovia spadła na trzynaste miejsce w tabeli. Oczko wyżej jest Kotwica, która przez długi czas okupowała miejsca w dolnych rejonach tabeli. Następna seria spotkań w następny weekend.

Zdjęcia: Jan Piechota (Unia Swarzędz)

Wyniki 32. kolejki gr. wielkopolskiej IV ligi
Kotwica Kórnik – Centra Ostrów 3:1
Unia Swarzędz – Polonia Kępno 3:0