Niepodległość w muzyce

kapela uliczna

Na scenę Gminnego Ośrodka Kultury Sezam wkracza Teatr Mozaika. Będzie on gościć co miesiąc w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Spotkania kierowane są do najmłodszej widowni. – Jako że przed nami listopad, aktorzy przygotowali specjalny program koncertowy związany z obchodami kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci będą miały okazję poznać brzmienie muzyki polskiej sprzed 100 lat – informują organizatorzy.

Muzyka międzywojennej Polski jest skoczna i radosna. Cieszono się z odzyskanej wolności, młodość wkroczyła na ulice. Tańczono i śpiewano bez końca. Wtedy właśnie popularne były foxtrot, tango czy walce. Pełna różnorodność, którą prezentowały zarówno orkiestry, jak i podwórkowe kapele. Dzieci, które 7 listopada zasiądą na widowni, przeniosą się – wraz z instrumentami – do minionej epoki. Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Bilety 12 zł.

Autor: Agata Klaudel-Berndt

kapela uliczna