Nowa ścieżka w Długiej Goślinie

ścieżka rowerowa w Długiej Goślinie

W piątkowe południe oddano do użytku blisko kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej oraz chodnika przy drodze powiatowej w Długiej Goślinie. Tym samym mieszkańcy zyskali bezpieczny i komfortowy ciąg komunikacyjny od cmentarza do centrum wsi.

Oprócz wspomnianej budowy zakres prac obejmował przebudowę urządzeń energetycznych, teletechnicznych, przepustów oraz kanału technicznego, a także zabezpieczanie skarp murem oporowym. Wykonano również nową kanalizację deszczową. Dodatkowo na całej długości wymieniono nawierzchnię asfaltową. Dzięki temu również kierowcy mogą podróżować wygodnie.

– Bardzo się cieszę, że możemy udostępnić pierwszy odcinek nowego traktu pieszo-rowerowego. Z pewnością poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo, zarówno dla pieszych, jak i użytkowników jednośladów. Ta inwestycja była wyczekiwana przez wielu mieszkańców i już dziś mogą z niej w pełni korzystać – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 7 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie gminy Murowana Goślina. Planowane jest dalsze przedłużenie trasy. Powstają już projekty oraz dokumentacja dla kolejnego odcinka.

Autor: Maja Grześkowiak
Zdjęcia: Maciej Pawlik