Prasowa17. nr 4-5/130-131

główka Prasowej17. ukazująca logo gazety z grafiką dwójki ludzi czytających artykuły

W piątek, 21 kwietnia, na łamach poznańskiej Gazety Wyborczej ukazał się kolejny numer Prasowej17. Tym razem podwójny, zawierający również broszurę budżetową powiatu poznańskiego na rok 2023. – Zawsze podkreślam, że to właśnie mieszkańcy stanowią o sile powiatu poznańskiego. To dzięki ich ciężkiej pracy możemy realizować kolejne inwestycje – mówi w niej starosta poznański Jan Grabkowski.

W najnowszym wydaniu naszego dodatku piszemy również m.in. o Nagrodach Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2022. Tym razem otrzymali je Zespół Wokalny Affabre Concinui, Maciej Kręc oraz Karol Hołod. W magazynie znaleźć można także informacje na temat dofinansowania prac remontowych przy zabytkach, a także o pomocy, jakiej po raz kolejny udzielił powiat poznański mieszkańcom Ukrainy. Jest także relacja w przeglądu teatralnego dla uczniów szkół podstawowych w Chomęcicach.

W magazynie piszemy również o powiększającym się Związku Powiatowo-Gminnym „Wielkopolski Transport Regionalny” oraz o nowym boisku do Molkky, które powstało w Puszczykowie. Przedstawiamy też sylwetkę Ireny Gawęckiej – gwiazdy kina niemego, która urodziła się w Buku. W gazecie, jak zwykle, nie brakuje również propozycji kulturalnych, które polecają nasi recenzenci. A to przecież nie wszystko… Zapraszamy zatem do lektury poznańskiej Gazety Wyborczej, bo to właśnie tam znajdziecie nasz dodatek. Nowy, tak jak i wcześniejsze numery Prasowej17. są dostępne także TUTAJ.

Opublikowano: 21 kwietnia 2023