W plenerze w Szreniawie

Plakat imprezy plenerowej w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza 15 sierpnia w godzinach 11:00 – 17:00 na imprezę plenerową „Przeszłość – Przyszłości”, podczas której będzie się można przenieść do wsi z przeszłości. W trakcie wydarzenia zostanie zaprezentowany tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Nadarzy się okazja do spróbowania naparów ziołowych, potraw kuchni tradycyjnej i regionalnej, zakupu wyrobów twórców ludowych i rzemieślników. Przy piecach muzealnych można będzie zobaczyć pokaz wypieku chleba na naturalnym zakwasie z możliwością zakupu. Nie zabraknie zabaw, warsztatów i konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

W dniu imprezy odbędą się profesjonalne zawody jeździeckie Grand Prix KJ Fimmel Team o Puchar Wójta Gminy Komorniki oraz zawody finałowe dla publiczności Hobby Horse BOSMA HOBBY HORSE CUP 2023.

Dużą atrakcją imprezy będą występy zespołów, krajowych i zagranicznych, biorących udział w jubileuszowym XVI Festiwalu Sztuki Ludowej organizowanym przez Towarzystwo „Poligrodzianie” i Politechnikę Poznańską. Podczas tegorocznej edycji przewidziane są występy zespołów z 6 kontynentów.
XVI Festiwal Sztuki Ludowej jest współfinansowany przez powiat poznański.

Plakat imprezy plenerowej w Szreniawie

Redaktor: Maciej Pawlik