Rock ‘w’ Rock drugi raz

plakat

W sobotę, 7 października na dwóch scenach Mosińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się druga edycja festiwalu Rock ‘w’ Rock. – Po niewątpliwym sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji festiwalu Rock’w’Rock, która przyciągnęła do nas blisko 500 osób w tym roku jeszcze bardziej rozszerzamy swoją działalność. Gwarantujemy wstęp wolny dla publiczności na wszystkie koncerty w ramach festiwalu – zapewniają organizatorzy. A są nimi członkowie grupy Rock w Mosinie przy wsparciu Stowarzyszenia mollDur i Mosińskiego Ośrodka Kultury. Do udziału w koncertach na dużej scenie zaproszonych zostało sześć zespołów:

• grający w nurcie rocka melodyjnego i rock&rolla zespół Bilokacja z Puszczykowa;
  •  wybrany przez organizatorów uczestnik XII Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Gitarowych Mosina 2023 a jest nim grupa Misscore
  •  hard rockowy zespół Meteroids z Zielonej Góry – zwycięzca ubiegłorocznej edycji Przeglądu Kapel Gitarowych.
  •  grupa Punched Orange – młodzi, rozwijający się wciąż muzycy ze Śląska, grający szeroko pojęty rock alternatywny, w swoim „muzycznym portfolio” mogą pochwalić m.in. supportem na części Europejskiej trasy zespołu Dog Eat Dog oraz wyróżnieniem spośród finałowej piątki w konkursie Antyradia – Antyfest,
  •  grupa Comepass z Poznania – założony w 2018 roku zespół, wykonujący muzykę z pogranicza rocka progresywnego, grunge’u i metalu alternatywnego, laureat przeglądu Road To Mystic i tym samym uczestnik ubiegłorocznego festiwalu Mystic w Gdańsku.
  •  jako ostatni na scenie wystąpi zespół Trylion z Poznania, brzmieniowo nawiązuje on do rytmicznych riffów uzupełnionych ambientami oraz mocnymi, przeplatanymi czystymi, wokalami, duży kontrast w utworach powoduje, że całość jest mocno urozmaicona – zespół mieści się w ramach metalu progresywnego z naciskiem na nowoczesne granie.

W tym samym czasie na małej scenie zagra pięć zespołów złożonych z młodych wykonawców z terenu powiatu poznańskiego. Festiwal jest współfinansowany ze środków powiatu poznańskiego, a patronat medialny objęła nad nim mi.n. Powiatowa17.

plakat

Opublikowano: 27 września 2023