Rodzinnie i tenisowo w Wirach

Plakat pikniku w Wirach na 1 września 2019

Na boisku orlik przy ul. Podleśnej w Wirach odbędzie się piknik rodzinny połączony z turniejem tenisowym. – Przygotowaliśmy sporo atrakcji. Chcemy, żeby impreza miała charakter prozdrowotny, dlatego będzie bardzo dużo elementów promujących aktywny wypoczynek, ale nie tylko… – zapewnia Zbigniew Cieśliński z Fundacji Ruszaj Się, która organizuje wydarzenie.

Na kortach wystąpią pary mieszane. Przy okazji odbywać się będą zajęcia w ramach programu Tenis 10. – Na imprezę zapraszamy jednak nie tylko miłośników białego sportu. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do odwiedzenia boiska piłkarskiego, gdzie animatorzy prowadzić będą konkursy futbolowe i sprawnościowe, a Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zorganizuje Kiermasz Kultury – mówi Zbigniew Cieśliński.

Na wspomnianym kiermaszu zaprezentowane zostaną m.in. propozycje zajęć artystycznych na rok szkolny 2019/2020. – Kuźnia Wyobraźni powinna przyciągnąć spore grono dzieci i młodzieży – zapewnia Andrzej Trzeciak, dyrektor GOK w Komornikach. I dodaje, że podczas pikniku będzie możliwość skorzystania z gier planszowych. Będą też animacje dla najmłodszych, a także warsztaty bębniarskie.

Każdy z mieszkańców, dzięki Wielkopolskiemu Centrum Zdrowia Medpark z Łęczycy, będzie mógł również skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów: podologa, fizjoterapeuty, dietetyka i położnej. Będą także stoiska z gastronomią, lodami, czy watą cukrową. W trakcie festynu będzie także prowadzona zbiórka funduszy na pomoc dla 5-letniej Wiktorii Kopniewskiej, mieszkanki Komorniki.

– Takie imprezy mają integrować mieszkańców i sprawić radość każdemu, począwszy od tych najmłodszych, aż po seniorów. Liczymy na świetną zabawę i… dobrą pogodę – zapowiada piknik rodzinny Katarzyny Wójcik, sołtys Wir. Impreza, którą wsparł m.in. powiat poznański, odbędzie się w niedzielę 1 września, w godz. 12.00-17.00.

Opublikowano: 29 sierpnia 2019