Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Rowerami i z kijkami po parku

7 października, w Międzynarodowym Dniu Uśmiechu i w całodniowym towarzystwie słońca, odbył się IV Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Rowerami i z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie przy wsparciu Powiatu Poznańskiego, Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

W imprezie udział wzięli zawodnicy z: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grodziska Wielkopolskiego, Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie, Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Z. Tylewicza w Poznaniu, Domu Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa, Szkoły Podstawowej w Pecnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przyjaciele” w Poznaniu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pomost” w Poznaniu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im J. Korczaka w Mosinie.

Otwarcia imprezy dokonała dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Janusza Korczaka w Mosinie, Bożena Mazur. Uczestnicy rajdu wyruszyli z parkingu leśnego w Puszczykowie. Zawodnicy mieli do pokonania malowniczą trasę wzdłuż rzeki Warty. Grupa nordic walking, licząca 58 zawodników pokonała dystans 10 km, natomiast rowerowa w liczbie 27 zawodników pokonała 16 km dojeżdżając do Kątnik. Dzięki uprzejmości  Krystyny Fiedler wszyscy uczestnicy rajdu mieli także możliwość zwiedzenia Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Po przekroczeniu mety, każdy zawodnik otrzymał unikatowy medal wykonany podczas Warsztatów Garncarskich przez podopiecznych SOSW im. J. Korczaka w Mosinie. Na zmęczonych sportowców czekało ognisko i pyszna grochówka. Odbyła się również loteria fantowa. Na zakończenie udanego dnia, spędzonego w aktywny sposób, wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Powiat Poznański.

Autor: Anna Skorczyk

Opublikowano: 14 października 2016