Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Sesja mechatroniczna

W prowadzonym przez powiat poznański Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, w ramach programu POWER VET realizowano projekt pod nazwą “Diagnostyka podstawą sprawności urządzeń mechatronicznych w pojazdach samochodowych”. Został on skierowany do beneficjentów klas o zawodach mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych, a jego celem było podwyższenie kwalifikacji zawodowych, językowych oraz zapoznanie się z kulturą i regionem.

– Projekt rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. W tym czasie zostały zorganizowane dwa dwutygodniowe staże dla mechatroników, mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych do Kreishandwerkerschaft Waldeck-Frankenberg w Korbach. Każdy ze staży został poprzedzony cyklem zajęć przygotowawczych zawodowych, językowych i pedagogiczno-instruktażowych oraz zakończył się testami potwierdzającymi umiejętności zawodowe. W wyniku pozytywnie zdanych egzaminów beneficjenci uzyskali certyfikaty i Europassy Mobilności – opowiada opiekun stażu, Wiesław Światłowski.

Certyfikaty zostały rozdane na zorganizowanej 5 czerwca II sesji mechatronicznej, która odbyła się w Zespole Szkół w Swarzędzu. Uczestniczyło w niej ponad 150 osób. – Sesja rozpoczęła się ciekawymi wykładami z mechatroniki pojazdowej. Wykłady były przeprowadzone przez prelegentów z Politechniki Poznańskiej. W dalszej jej części wybrani uczniowie dokonali prezentacji odbytych staży. Pokazano prace na stanowiskach oraz zwiedzanie regionu Hesji. Wykonaną wcześniej tablicę informacyjną potwierdzającą staż umieszczono na terenie szkoły obok poprzednich projektów wymian uczniowskich – dodaje Wiesław Światłowski.

Wyniki – staż w Korbach

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 czerwca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum