Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Speed badminton i Blackminton w Luboniu!

Wydaje ci się, że badminton to tylko dwie rakietki i lotka? Jeżeli chcesz się przekonać, że jest inaczej i przeżyć największe emocje bądź obecny na turnieju speed badminton 25 stycznia w Luboniu!

W hali sportowej Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji , w sobotę 25 stycznia rozegrany zostanie pierwszy w tym roku turniej speed badmintona zaliczany do rozgrywek w ramach Grand Prix Wielkopolski Speedminton®Stars 2014. Dla zawodników jest to świetna okazja do zdobycia cennych punktów w rywalizacji o najlepsze lokaty w Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2014.

Niezwykłym wydarzeniem dla kibiców, niezwykle widowiskowym, ale również pełnym sportowych zmagań będzie Blackminton! Blackminton jest to ogólnopolski nocny turniej speed badmintona. Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w ciemności, grając świecącymi lotkami. Fluorescencyjne linie boisk oraz gracze wymalowani specjalnymi farbami będą widoczni dzięki oświetleniu UV.

Speed badminton cieszy się coraz większą popularnością w Wielkopolsce. Może właśnie dlatego, organizacji turnieju podjęli się miłośnicy tej dyscypliny z Lubonia i Poznania. Ten nowy sport stał się ważnym elementem codziennej rzeczywistości. Mieszkańcy Powiatu Poznańskiego mogą w kilku placówkach regularnie ćwiczyć swój kunszt w odbijaniu super szybkiej lotki, zwanej przez niektórych „turbolotką”. W wielu szkołach wprowadzono do zajęć z wychowania fizycznego tą łatwą i przystępną formę aktywności ruchowej, a w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego podstawy badmintona wprowadzono do programu dydaktycznego. Proste zasady i reguły rywalizacji ustalone przez Międzynarodową Federację Speed Badmintona są zachętą dla wielu osób, mniej lub bardziej zaawansowanych w grze, by rozpocząć prawdziwą przygodę ze sportem.

Podczas turnieju odbędą się rywalizacje zgodne z zasadami ISBO: open mężczyźni, open kobiety, kobiety35+, mężczyźni40+, mężczyźni50+, juniorzy U18, juniorzy U14, juniorzy U12, zależnie od ilości zgłoszeń, rozgrywki grupowe i system KO.

Uwaga: kategoria jest tworzona, gdy zgłosi się min. 6 uczestników (szczegóły w regulaminie Grand Prix Speedminton® STARS 2014).

Początek rozgrywek zaplanowany jest na godzinę 9:00, zapisy od godziny 8:00 oraz za pomocą formularza na stroniewww.speedbadminton.pl w zakładce turnieje.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: http://speedbadminton.pl w zakładce Turnieje.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 16 stycznia 2014