Św. Mikołaj w Deli Parku

Tam najlepiej można odnaleźć zapach, smak i magię Świąt Bożego Narodzenia. Niewielka miejscowość Rosnkówko w powiecie poznańskim  już niebawem, po raz czwarty zmieni się w rozświetloną, jedyną w swoim rodzaju Świąteczną Krainę. W Deli Parku, parku edukacyjno-rozrywkowym, powstała Świąteczna Kraina. Ponad 6 hektarów zostało zmienionych w świat baśni oświetlony przez 3 miliony światełek, o pół miliona więcej niż w ubiegłym roku.

Przez cały grudzień i karnawał w Deli Parku zamieszka św. Mikołaj, który będzie spotykał się z dziećmi. Oczywiście nie zabraknie wielkich sań ciągniętych przez renifery z Rudolfem Czerwononosym na czele. Dzieci oprowadzać będą elfy. Pachnieć będzie piernikami. Będzie też okazja do nucenia i śpiewania piosenek bożonarodzeniowych i kolęd. Przygotowywane zostaną też specjalne dekoracje, jakich nie ma żadne miasto w Polsce. Gigantyczne, wspaniale ozdobione choinki, anioły, bałwanki, misie polarne, kula ziemska i wiele wiele więcej.

Będzie też można wybrać się na wyprawę do podniebnej Eko-Wioski i przechadzać się w powietrzu między drzewami na wysokości 5 metrów nad ziemią oświetlonymi szlakami. Park specjalnie będzie czynny do godz. 20:00 (kasy czynne do 19:00), by każdy mógł odwiedzić go po zmroku, kiedy będzie widoczna iluminacja w pełnej krasie. Dzieci będą mogły wziąć udział warsztatach kulinarnych m.in. pieczenia pierników, z elfami robić będą kartki świąteczne i ozdoby.

Św. Mikołaj zamieszka w specjalnej komnacie, gdzie przyjmować będzie dzieci. Na ogromnym biurku spocznie przywieziona przez niego księga grzecznych dzieci. Jeżeli kogoś w niej zabraknie, będzie się mógł dopisać. Na terenie Deli Parku uruchomiona zostanie, jak co roku zresztą, specjalna mikołajowa poczta. Każdy list wrzucony tam do skrzynki trafi do rąk świętego i jest duża szansa, że marzenia zostaną spełnione.

Przygotowanych zostanie również wiele dodatkowych atrakcji dla odwiedzających: spektakle teatralne, wspólne czytanie bajek i baśni, poznawanie tradycji świątecznych. 2 grudnia odbędzie się wielkie uroczyste odpalenie Świątecznej Krainy w Deli Parku w Rosnówku. Będzie wiele emocji i dodatkowych atrakcji, jak np. warsztaty piernikowe z Eweliną Stanek, uczestniczką programu Master Chef. 9 grudnia przyjedzie też krwiobus na akcję poboru krwi.

Opublikowano: 27 listopada 2017