Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Wrz 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Swarek, czyli paczka na medal

Istniejący od 2003 roku UKS Swarek staje się coraz ważniejszym ośrodkiem hokeja na trawie w kraju. Tylko w tym sezonie halowym młodzieżowe zespoły ze Swarzędza zdobyły dwa medale mistrzostw Polski.

– Nasze juniorki młodsze sięgnęły po srebro, a juniorzy młodsi po brąz – mówi z dumą Robert Rymer, prezes klubu. Lista sukcesów młodych laskarzy ze Swarzędza jest jednak zdecydowanie dłuższa. Wystarczy dodać, że młodziczki i młodzicy Swarka są aktualnymi mistrzami Wielkopolski, a przecież nasz region całkowicie zdominował tę dyscyplinę sportu w Polsce. – Naszym największym sukcesem jest to, że we wszystkich kategoriach wiekowych osiągamy znaczące wyniki. I to zarówno w rozgrywkach dziewcząt, jak i chłopców. To tylko potwierdza, że stosowany przez nas system szkolenia jest skuteczny – dodaje prezes.

Obecnie w Swarku trenuje ponad sto zawodniczek i zawodników, od skrzatów po juniorów młodszych. – Najmłodsi mają sześć lat, a najstarsi szesnaście – informuje Robert Rymer. – Każda drużyna ma swojego trenera i kierownika, który odpowiada za sprawy organizacyjne – dodaje. Ci trenerzy, to osoby doskonale znane w środowisku, byli i obecni reprezentanci kraju oraz wielokrotni medaliści mistrzostw Polski. Ich podopieczni także są już powołani do kadry w swoich kategoriach wiekowych. – Naszym zawodnikom na każdym kroku powtarzamy, że celem jest gra w reprezentacji i udział w imprezach mistrzowskich, i to na całym świecie – zapewnia prezes.

W tym momencie, Swarek nie ma drużyny seniorek i seniorów, ale wkrótce ma się to zmienić. – Chcemy, aby klub był reprezentowany we wszystkich kategoriach wiekowych. Aby tak się stało, musimy nie tylko kontynuować pracę z młodzieżą, ale też rozwijać się organizacyjnie, choćby zwiększając budżet. Właśnie rozpoczęła się budowa naszego pierwszego boiska treningowego, które sfinansowane zostanie przez gminę Swarzędz. Już za trzy miesiące powstanie ono przy Szkole Podstawowej nr 5, z którą na co dzień współpracujemy i gdzie mamy doskonałe warunki do treningów. Większość naszych zawodników to zresztą uczniowie tej szkoły – twierdzi Robert Rymer.

A czy trudno nakłonić młodzież do gry w hokeja na trawie? – Nie mamy z tym żadnych problemów. Od kilku lat zadziwiamy wszystkie kluby frekwencją wśród początkujących graczy. Entuzjazm naszych małych zawodników oraz ich rodziców jest naszym wielkim atutem. Zaangażowanie młodzieży jest zadziwiające. Oni świetnie potrafią sobie zorganizować czas, choć kilka razu w tygodniu przychodzą na treningi i mecze. W żadnym wypadku nie potwierdzam tezy, że młodzież nie chce się angażować i uprawiać sportu. Co więcej, z ogromną satysfakcją obserwujemy przywiązanie naszych zawodników do klubu oraz naszych barw. Oni tworzą fantastyczną, zgraną “paczkę” przyjaciół, którzy są ze sobą również poza treningami. I zawsze mogą na siebie liczyć – kończy prezes klubu ze Swarzędza.

Zdjęcia: Swarek Swarzędz Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 24 kwietnia 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum