Tysiące dyń w Deli Parku

Festiwal dyni w Deli Parku

W weekend, 23 i 24 września odbył się X Festiwal Dyni w DELI Parku, który na ten czas zmienił się w dyniowe królestwo. To cykliczne wydarzenie, które zostało objęte patronatem starosty poznańskiego i na stale zostało wpisane do kalendarza imprez. Główną atrakcją był pokaz kulinarny w wykonaniu gościa specjalnego – Magdy Gessler, która gotowała smakołyki z dyni. – Marzy nam się, aby impreza co roku była atrakcyjniejsza. Poprzednio gościliśmy Mateusza Gesslera, natomiast w tym roku zawitała do nas jego ciotka, Magda Gessler – powiedział Krzysztof Nowak z DELI Parku.

Z okazji święta Park, który mieści się w Trzebawiu, ustrojony został niezliczoną ilością dyń. Gościli w nim także wystawcy z rękodziełem i lokalnymi wyrobami. Podczas festiwalu dzieci mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych, zabawach ruchowych, a także uczestniczyć w gotowaniu zupy dyniowej z szefem kuchni oraz podziwiać prace uczestników dyniowych konkursów. Urozmaiceniem wydarzenia były zamki dmuchane, mini zoo, podniebna eko-wioska oraz park miniatur.

Autor: Weronika Golińska
Zdjęcia: Natalia Siejek