Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Wicemistrzynie z Dopiewa

Najmłodsze piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie, będące reprezentantem Gminy Dopiewo, wywalczyły na stadionie w Grodzisku Wielkopolski srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski PZPN U-8. A tytuł najlepszej zawodniczki regionu powędrował do Amelii Stypińskiej z Dąbrowy.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 15 lat i jest oficjalnymi Mistrzostwami Polski w kategoriach U-8, U-10 i U-12. Ponadto jest to największy turniej piłkarski w Europie, który w poprzednim roku zgromadził rekordową liczbę ponad 270 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski.

Gminę Dopiewo w rozgrywkach dziewcząt U-8 reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Prowadzone przez nauczyciela Tomasza Woźniaka dziewczynki wygrały rywalizację w swojej grupie: pokonały SP 3 Krotoszyn i zremisowały z SP Książ Wlkp. oraz SP Odolanów. W półfinale SP Dąbrowa rywalizowała z SP Boguszyn. Spotkanie było bardzo wyrównane, a awans do finału nasze reprezentantki wywalczyły po bramkach Amelii Stypińskiej i Marty Głowskiej. Jednak w finale uległy utytułowanemu zespołowi ULKS Agro Kluczewo.

– Awans do finału to wielki sukces moich podopiecznych, które zasługują na słowa uznania, gdyż wywalczyły go po spotkaniach z bardzo wymagającymi rywalami. Cieszymy się, że nasza zawodniczka Amelia Stypińska została Najlepszą Piłkarką Mistrzostw Wielkopolski. Jestem bardzo dumny z zespołu, a podczas wręczenia medali łza szczęścia zakręciła się… – mówi nauczyciel Tomasz Woźniak ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.

Skład SP Dąbrowa: Amelia Duszyńska, Marta Głowska, Małgorzata Grabska, Dominika Grzesiak, Martyna Haraj-Klusińska (bramkarz, kapitan), Natasza Haraj-Klusińska, Lena Kaczorowska, Michalina Klara, Wiktoria Lechniak, Amelia Stypińska. Zespół prowadzi nauczyciel Tomasz Woźniak.

Wyniki Finału Wojewódzkiego XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”:

Grupa H: SP Dąbrowa – SP 3 Krotoszyn 7:0, SP Dąbrowa – SP Książ Wlkp. 2:2, SP Dąbrowa – SP Odolanów 1:1.

Półfinał: SP Dąbrowa – SP Boguszyn 2:0

Finał: SP Dąbrowa – ULKS Agro Kluczewo 1:10

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 28 marca 2016