Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

1050-lecie chrztu w Buku

W tym roku przypada 1050. rocznica chrztu Polski. Z tej okazji odbywać się będzie wiele okolicznościowych imprez, także w gminach powiatu poznańskiego. Jedną z nich jest Buk, gdzie przygotowano specjalny program obchodów tego wyjątkowego wydarzenia.

Buk ma powody by świętować rocznicę chrztu, bo to właśnie tam Polanie toczyli zacięte walki z Niemcami, a w 992 roku, jak głosi legenda, pod największym z buków w okolicy, w wyniku ran odniesionych podczas polowania na żubry, zmarł książę Mieszko I.

I właśnie „Kolorowa historia Buku – legenda o drzewie bukowym i księciu Mieszku I” oraz jej animacja stanowi jeden z elementów programu obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Animację można obejrzeć tutaj. Na najbliższe tygodnie przygotowano też inne atrakcje.

W “Parku Harcerza” będzie można obejrzeć wioskę piastowską, a 12 maja odbędzie się prelekcja “Chrzest Polski – co naprawdę o nim wiemy?” oraz wystawa “Wehikuł czasu – witamy w X wieku”. Trzy dni później odbędzie się również Bukowski Bieg Księcia Mieszka I.

Szczegółowe informacje na temat programu obchodów 1050-lecia chrztu Polski w Buku na stronie: www.buk.gmina.pl/pl/chrzest.html

mini-plakat-mieszko-internet

Opublikowano: 8 kwietnia 2016