Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

17. OUPP w Luboniu

W bibliotece miejskiej w Luboniu odbył się kolejny wykład w ramach 17. Otwartego Uniwersytetu Powiatu Poznańskiego. Tym razem tematem przewodnim były „Specyficzne cechy turystyczno – krajoznawcze powiatu poznańskiego”. W roli prelegenta wystąpił dr Włodzimierz Łęcki. W wykładzie wziął udział także Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński.

W swoim wystąpieniu Wicestarosta Poznański przedstawił zadania oraz strukturę Powiatu Poznańskiego oraz wytłumaczył, na co przeznaczane są środki z Unii Europejskiej. Jako przykład odpowiedniego wykorzystania unijnych środków Wicestarosta Poznański podał Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach, który w 2013 r. zwyciężył w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, w kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom”.

Z kolei dr Włodzimierz Łęcki w swoim wykładzie przedstawił dane statystyczne dotyczące powiatu oraz omówił najważniejsze zabytki i najciekawsze miejsca Powiatu Poznańskiego. Wykładowi towarzyszyła ciekawa prezentacja wizualna, która przypadła do gustu uczestnikom spotkania.

17. Otwarty Uniwersytet Powiatu Poznańskiego, to cykl wykładów o charakterze akademickim dotyczący życia społecznego, gospodarczego oraz różnych dziedzin nauki, jak np.: historia czy socjologia. Wykłady są skierowane do mieszkańców powiatu poznańskiego wywodzących się z różnych grup społecznych i będących w różnym wieku. Na Uniwersytecie zapewniamy najwyższy poziom profesorski, a także udział cenionych postaci z różnych dziedzin życia publicznego. Następny wykład odbędzie się 3 czerwca w Murowanej Goślinie.

Opublikowano: 21 maja 2014