Drużyna z brązowym medalem

Na berlińskim welodromie odbyły się torowe mistrzostwa Europy elity. Reprezentacja Polski wywalczyła na tej imprezie kilka medali. Jeden z nich – brązowy wywalczyła drużyna w składzie: Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik i Nikol Płosaj w wyścigu na dochodzenie. Nasze zawodniczki w pojedynku o brązowy medal pokonały Francuzki i przy okazji, czasem  4:24:705, ustanowiły nowy rekord Polski.

Nikol Płosaj na co dzień reprezentuje barwy klubu UKS Jedynka Mróz Colnago Kórnik i w tym roku otrzymała nagrodę sportową starosty poznańskiego. Wcześniej to wyróżnienie często otrzymywała również Katarzyna Pawłowska, która podobnie jak jej młodsza koleżanka była zawodniczką klubu z Kórnika, a obecnie startuje w jednej z holenderskich ekip zawodowych.

Opublikowano: 20 października 2017