Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

III edycja “Jeździmy z klasą”

Wystartowała akcja “Jeździmy z klasą”. To już trzecia edycja tego wydarzenia. Dwie pierwsze były kulminacją działań antenowych i prasowych, a także przedsięwzięć eventowych. Tegoroczna edycja, mająca formę audycji radiowych, zaplanowana została jako działanie ciągłe, które jeszcze bardziej skutecznie budować będzie świadomość i aktywność społeczną mieszkańców regionu.

Tegoroczna akcja potrwa aż dziewięć miesięcy, czyli do końca roku. Codziennie od poniedziałku do piątku w Radiu Merkury, tuż po Motomagazynku, będą się pojawiały rozmowy z ekspertami, felietony, czy też wywiady ze zwykłymi uczestnikami ruchu drogowego.

Mając przez cały czas mocno w świadomości to, co w naszej akcji od początku najważniejsze, czyli wzajemne zrozumienie i życzliwość pomiędzy wszystkimi, którzy uczestniczą w ruchu na naszych drogach, będziemy także przekazywali mnóstwo informacji, które się z tym ruchem wiążą. A zatem: rozwiązania systemowe związane z ruchem, budowa dróg, bezpieczeństwo ruchu drogowego, szkolenia, zasady udzielania pierwszej pomocy, edukacja i wiele innych.

W ramach akcji rozpowszechniane są specjalne naklejki. Są one już dostępne w Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Poznaniu przy ul. Jackowskiego oraz filiach Wydziału:
– Murowana Goślina, ul. Poznańska 18
– Pobiedziska, ul. Kościuszki 4