Nowy blok operacyjny ma być gotowy w przyszłym roku

epoznan logo

epoznan, 21 maja 2018

Długo oczekiwana inwestycja warta ponad 21 milionów złotych, ma służyć służyć nie tylko mieszkańcom powiatu poznańskiego, ale i całego regionu.

W ubiegłym tygodniu nastąpiło podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę bloku operacyjnego Szpitala w Puszczykowie im. prof. S.T. Dąbrowskiego S.A”. jak podkreślają przedstawiciele szpitala to bardzo ważna i niezwykle potrzebna inwestycja zarówno dla pacjentów jak i pracowników. Spośród 15 oddziałów funkcjonujących w szpitalu połowa to oddziały zabiegowe, tak wiec połowa z pośród 20 tysięcy pacjentów leczonych rocznie w Puszczykowie skorzysta z nowego bloku. Z dumą obserwuję postępy prac budowlanych, bo wiem jak bardzo ta inwestycja jest nam potrzebna. Blok operacyjny jest sercem każdego szpitala. Nasze obecne „serce” – jak na ponad czterdziestoletni organ wymaga już kuracji. Nowe sale operacyjne, z pewnością ułatwią przeprowadzanie unikatowych zabiegów, są również gwarancja bezpieczeństwa epidemiologicznego – mówiła podczas uroczystości prezes szpitala Ewa Wieja.

To z pewnością zakończenie długiego etapu w życiu szpitala, który zaczął się w lutym 2004 roku od ratowania budżetu, spłacania długów, potem inwestowania oraz modernizacji infrastruktury i sprzętu. Dopiero potem rozpoczęły się duże inwestycje, w tym między innymi w termomodernizację. A nowy blok operacyjny postawi nas, na rynku usług medycznych, w zupełnie innym miejscu. Otworzy nowe możliwości funkcjonowania. Będzie to jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce. A przypomnę, że przed nami dalsze inwestycje i rozwój – także kadry. Mamy w powiecie plany inwestycji medycznych na wiele lat i na wiele milionów – podsumował Starosta Jan Grabkowski.

Opublikowano: 21 maja 2018