Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Puchar Świata zakończony

W dniach 16-18 czerwca 2017 roku na poznańskiej Malcie odbyły się zawody Pucharu Świata w wioślarstwie.

Już po raz piąty najlepsi zawodnicy świata przyjechali do Poznania by rywalizować w imprezie tej rangi. To druga edycja tych zawodów w obecnym roku. Wcześniejsze odbyły się w maju w Belgradzie a reprezentacja Polski wywalczyła tam dwa złote medale: Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Marta Springwald i Katarzyna Zilmann w czwórce podwójnej oraz Weronika Deresz i Marta Mikołajczak w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

W Poznaniu najlepiej – zdobywając złoto – wypadła żeńska czwórka podwójna, która prowadząc od startu do mety zdecydowania wygrała swój finał oraz Artur Mikołajczewski płynący w jedynce wagi lekkiej. Łącznie nasi reprezentanci wywalczyli osiem medali, zajmując tym samym drugie miejsce w klasyfikacji medalowej za Nową Zelandią a przed Australią.
Finałowa edycja Pucharu Świata planowana jest na sierpień na torze regatowym w szwajcarskiej Lucernie a w roku 2018 na poznańskiej Malcie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do lat 23.