Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Aktywni bez barier

W Szkole Podstawowej w Pobiedziskach odbyła się druga edycja imprezy integracyjnej pod nazwą „Aktywni bez barier”. – Ma ona krzewić sport, jedność i tolerancję – mówi Hubert Łaganowski, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla Ciebie, organizatora wydarzenia, które jak zwykle przygotowało moc atrakcji.

Na spotkaniu pojawili się także fantastyczni goście, z Aleksandrem Dobą na czele, który trzykrotnie pokonał kajakiem Atlantyk. Nie brakowało również sportowców z niepełnosprawnościami, z którymi wywiady przeprowadzał znany dziennikarz Radia Poznań, Krzysztof Ratajczak. – Historie gości, z którymi rozmawiałem to właściwie gotowy materiał na fenomenalny serial i to serial dokumentalny – stwierdził dziennikarz.

Był też pokaz wielokrotnych mistrzów Polski i medalistów mistrzostw świata w tańcu na wózkach, Joanny Redy i Pawła Karpińskiego, pokaz koszykówki na wózkach w wykonaniu drużyny KKS Mustang Konin, zumba, zabawy z Pobiedziskim Klubem Tenisowym czy też fitness na siedząco, który zaprezentował Sebastian Mankiewicz, pierwszy w Polsce licencjonowany trener na wózku inwalidzkim.

Nie zabrakło też zabaw i konkurencji sprawnościowych dla całych rodzin. Wszyscy chętni mogli też wziąć udział w warsztatach z jogi lub pierwszej pomocy. Dla najmłodszych animatorzy przygotowali malowanie buziek i mnóstwo balonów. Było również Koło Fortuny i różnego rodzaju stoiska, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak zwykle podczas tego typu spotkań nie mogło zabraknąć słodkich, i nie tylko, pyszności.

Patronat honorowy nad imprezą „Aktywni bez barier” objął starosta poznański Jan Grabkowski. – Od wielu lat wspieramy tego typu inicjatywy. Osoby tutaj obecne pokazują, że będąc niepełnosprawnym można być sprawnym człowiekiem – stwierdził Piotr Zalewski, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. Spotkanie w Pobiedziskach było też wsparciem dla Kacpra Waldy.

– To podopieczny Stowarzyszenia dla Ciebie, który uległ ciężkiemu wypadkowi. Po ośmiu miesiącach w klinice “Budzik” wybudził się ze śpiączki i dziś wraca do zdrowia – mówił Hubert Łaganowski. W trakcie imprezy przeprowadzono zbiórkę, której celem było pozyskanie funduszy na organizację zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych dla Kacpra. Wszyscy darczyńcy wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 lutego 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum