Prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi

Czas: 11:15 - 15:00

Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo

Prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi odwiedzi Gminę Tarnowo Podgórne

8 grudnia będziemy mieli okazję spotkać się z prawdziwym Mikołajem z Rovaniemi – w tej fińskiej miejscowości na co dzień mieszka człowiek, który w grudniu uszczęśliwia miliony dzieci na całym świecie. Spotkanie z nim odbędzie się o godz. 11:15 w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Mikołaj z Rovaniemi już w połowie listopada rozpoczyna swoją podróż z elfami, by w okresie świątecznym obdarować dzieci prezentami. Poza swoją prezentową podróżą można spotkać go za kołem podbiegunowym i do małej fińskiej wioski przyjeżdżają całe wycieczki, by zobaczyć fabrykę prezentów. Jednak, gdy podróżuje spotyka się z dziećmi w różnych częściach świata. My sami będziemy mogli go zobaczyć bo w Poznaniu mieszka i pracuje Konsul Honorowy Republiki Finlandii, pan Robert Jakubiec. To on zaprasza Mikołaja z Rovaniemi w różne miejsca naszego regionu.

Wejście na to spotkanie możliwe będzie za okazaniem biletu na film „O Yeti!”, którego pokaz odbędzie się po rozmowie z naszym gościem z Finlandii. Przed nami niezwykła przygoda – wprost z tłocznych ulic Szanghaju trafimy w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię “Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi.

Bilety: 10 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 8 grudnia 2019