Laureat Nike w Suchym Lesie

radek rak

Radek Rak, laureat Nagrody Literackiej Nike 2020, Nagrody im. Jerzego Żuławskiego i Nagrody Nowej Fantastyki za powieść “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, spotka się z miłośnikami literatury w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las. – Radek Rak świetnie panuje nad słowem – nad różnymi tonacjami polszczyzny, nad jej możliwościami, nad tym, co żyje pośród słów, przy dźwiękach i echach prawie niesłyszalnych – to cytat z laudacji przewodniczącego jury Pawła Próchniaka podczas wręczania Nagrody Literackiej Nike 2020.

– Jej laureat z zawodu jest… lekarzem weterynarii i mieszka w Krakowie. Zadebiutował powieścią “Kocham cię, Lilith” (2014). Znany jest także z projektu “Legendy polskie” realizowanego przez Powergraph i Allegro. Za drugą powieść, “Puste niebo” (2016), otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Afirmuje życie, ukochaną żonę, dobrą herbatę i góry. Jego najnowszy tytuł z 2022 roku to “Agla. Alef” – informuje Centrum Kultury. Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem zaplanowano na 14 stycznia, o godz. 18.00. Wstęp jest wolny, jednak wcześniej należy pobrać wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, filii bibliotecznej w Złotnikach lub Chludowie lub zarezerwować ją sobie telefonicznie pod nr 612 500 401.

radek rakfot. Mikołaj Starzyński

Opublikowano: 6 grudnia 2022