Na sesji o bezpieczeństwie

auto policyjne

Podczas XXVI Sesji Rady Powiatu w Poznaniu zaprezentowano sprawozdania dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu poznańskiego w 2020 roku. Przedstawili je Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Jacek Michalak oraz Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk. O stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu mówił również wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

W trakcie sesji ogłoszono także wyniki konkursu „Komisariat Roku”, którego celem jest promowanie i premiowanie najlepszych jednostek w powiecie poznańskim. Za rok 2020 został nim Komisariat Policji w Pobiedziskach, którego komendantem jest podinsp. Romana Wardę. Wymieniona jednostka, oprócz tytułu „Komisariatu Roku”, otrzymała również nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Komisariat Policji w Buku, a trzecie Komisariat Policji w Kostrzynie. Placówki te otrzymały odpowiednio 10 oraz 5 tysięcy złotych. Oficjalne wręczenie czeków nastąpi w późniejszym terminie.

Obliczanie punktów przyznanych poszczególnym jednostkom odbywało się według systemu punktowego, w skali do 1 do 15 punktów – co odpowiada liczbie ocenianych jednostek. Końcowa klasyfikacja została sporządzona na podstawie zbiorczego zestawienia, w którym zsumowano wyniki jakie uzyskały dane jednostki w poszczególnych kategoriach podlegających ocenie.

Bezpieczeństwo w powiecie poznańskich 2020

auto policyjne