Wernisaż Ewy Jasek

Czas: Całodniowe

Miejsce: V.A Gallery Poland

Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Jasek

„Na granicy abstrakcji i realizmu balansują postaci kobiet zobrazowanych przez Ewę Jasek. Są one piękne, zamyślone, skupione, wyłaniają się z nierzeczywistości abstrakcyjnego tła, z półcieni lub z jasności, jakby nie miało znaczenia skąd. Ważne, że manifestują się w teraźniejszości. Obrazy przykuwają uwagę ekspresyjnymi pociągnięciami pędzla i dynamiką ugięcia linii, innym razem kontrastem pomiędzy światłem i mrokiem, który niejako prowokuje, aby podejść bliżej płótna, by zobaczyć o co chodzi, w tej widocznej z daleka grze świateł i cieni… Przedstawione w ascetycznej i wysublimowanej palecie symfonii barw, nieco nieobecne kobiety, chcą skłonić patrzącego do wmyślenia się w siebie, do nieoczywistych refleksji, do powędrowania w odległe obszary nieznanych nam jeszcze meandrów umysłu…” Renata Pawul /koneser sztuki.

Wstęp bezpłatny

Afisz wernisaż