Wiosenny festyn przyrodniczy

Czas: 10:00 - 15:00

Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Wiosenny Festyn Przyrodniczy

Wraz z przebudzeniem się wiosny zachęcamy do bliższego przyjrzenia się przyrodzie. Przyjdźcie do CKiBP 23 marca na Wiosenny Festyn Przyrodniczy! Będziecie się dobrze bawić, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o świecie roślin i zwierząt oraz zdobędziecie nowe umiejętności. Wiosenny Festyn Przyrodniczy oparty będzie na wiedzy osób, które o świecie przyrody wiedzą najwięcej. Będą z nami przedstawiciele Nadleśnictwa Łopuchówko, Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Ogród Botaniczny. Przez gry, zabawy, quizy i zagadki przybliżymy wszystkim zainteresowanym tajniki świata przyrody.

godz. 10.00 – 15.00
– poznawanie pierwszych zwiastunów wiosny – skrzydlatych mieszkańców naszych lasów i rozpoznawanie wydawanych przez nich dźwięków przy pomocy tablicy dźwiękowej (żuraw, słowik, kukułka itp.)
– mikroskopowanie ( mikroskop steroskopowy i diagnostyczny): budowa ptasich piór, kleszcze, roztocza, budowa drewna
– poznawanie mieszkańców polskich lasów poprzez układanie ich wizerunków z przygotowanych puzzli
– poznawanie śladów i tropów mieszkańców polskich lasów
– quiz z nagrodami
– gra zręcznościowa
– gra „Wszędobyl bezpieczny las”

godz. 10.00 – 15.00 warsztaty z robienia makramowych kwietników
Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Samo słowo makrama wywodzi się z języka tureckiego, a z Bliskiego Wschodu przywędrowała do Europy przez Hiszpanię i najpełniejszy rozkwit osiągnęła w XVIw. we Włoszech. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe sploty i odkryją nieograniczony potencjał jaki daje znajomość tej techniki. Zapraszamy do wspólnego tworzenia makramowych kwietników, które staną się elementem kwietniowej roślinnej wystawy w CKiBP… więcej szczegółów wkrótce. Warsztaty poprowadzą panie z Oplotki.pl

godz. 11.00 spektakl ŻUBR POMPIK
Teatr Fuzja zaprasza dzieci i dorosłych na wspólną wyprawę w świat bohaterów książek „Żubr Pompik” Tomasza Samojlika. Witajcie w puszczy, gdzieś między polaną, wielkim dębem, a norą borsuka – w świecie małego żubra odkrywcy. Pompik to wyjątkowy żubr: pogodny, przyjacielski i chętny do pomocy. Szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje, dostrzegając to, czego nie widzą dorosłe żubry. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć zdarzają mu się śmieszne pomyłki. Razem z siostrą Polinką każdego dnia wyruszają na wyprawy w głąb puszczy poznając jej zapachy, dźwięki i kolory, a przede wszystkim inne zwierzęta i ich zwyczaje.

godz. 12.00 – 15.00 warsztaty z robienia ŁAPACZY SNÓW
Z wierzbowych gałązek, patyków, szyszek, żołędzi, kamyków, sznurków i koralików zrobimy łapacze snów. Warsztaty dla dzieci od lat 4.

Opublikowano: 23 marca 2019