30-lecie GOK Sokół

Data: 27 wrz 2020

Czas: Całodniowe

Plakat - 30-lecie GOK Sokół
Godzina 12:00 spektakl dla dzieci “Owieczka Bella” w wykonaniu teatru Gili Gili, plac przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.
Buntując się przed goleniem, uciekła z domu, poszukując recepty na szczęście. Lecz, czy zawsze nasze marzenia są dla nas dobre?
Czas trwania: 45 minut. Wiek: od 3+
Godzina 13:30 pokaz taneczny Flexi & Fusion, scena na terenie przy Klubie Jutrzenka w Kicinie.
To zespół wszechstronnych tancerzy, którzy regularnie tańczą w spektaklach, pokazach, stanowią oprawę imprez kulturalnych w Polsce i za granicą oraz zdobywają liczne nagrody na konkursach i mistrzostwach tanecznych. Ciekawostka – tancerze to wychowankowie Anna Beker Jazz Dance Studio, która prowadzi warsztaty również dla GOK Sokół.
Godzina 15:00 koncert Gonzo przed Klubem Słoneczko w Czerwonaku.
Muzyka na pograniczu elektroniki, dub, Reagge, Rap. Gonzo teksty pisze sam i sam komponuje muzykę. Dużo energii, szczypta poezji. Na scenie prócz elektroniki znajdzie się dużo żywych instrumentów. Ciekawostka – Jakub Woźniak często komponuje muzykę do produkowanych przez Ośrodek spektakli teatralnych, klipów i produkcji video.
Godzina 16:30 spektakl dla dzieci “Co w szafie piszczy” Teatru Fuzja, amfiteatr przy Klubie Kogucik w Potaszach.
Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośka i Jasiu. Kiedy w domu dzieciaki zostają sam na sam z szafą babci i dziadka rozpoczyna się przygoda! Ciekawostka – jedną z twórczyń spektaklu jest Anna Rozmaniec, reżyser spektakli teatralnych grup młodzieżowych i dorosłych działających w naszym Ośrodku. Czas trwania: 45 minut. Wiek: od 3+
Godzina 18:00 koncert zespołu Gitarsi przed Klubem Iskra w Promnicach.
Trio gitarowe wykonujące instrumentalne utwory we własnych aranżach. W programie pojawiają się utwory jazzowe, rockowe, klasyczne evergreeny i muzyka filmowa. Usłyszymy numery Herbiego Hancocka, Duka Ellingtona, Astora Piazzolli czy Beatelsów. Wystąpią Stanisław Kaczmarek, Czarek Bera i Marcin Fukowski. Ciekawostka- dwójka spośród wykonawców, Stanisław Kaczmarek i Czarek Bera związana jest z Owińskami oraz współpracowała bądź nadal współpracuje z GOK Sokół.
Godzina 19:30 Brodacze Live Act przed GOK Sokół w Czerwonaku.
Elektroniczno-instrumentalna eklektyka. Z zasady – ile mogą – robimy live. Lubią też popłynąć i nie wiedzieć, jaką melodię przyjdzie wydobyć za sekundę. Wykorzystują gitary, syntezatory, flety, wokale, dubują. Zespół był częścią dwóch tras koncertowych Łąki Łan i Lao Che.
W programie wymieniliśmy tylko występy, ale czekać będą także inne atrakcje. Spodziewajcie się również rozśpiewanego samochodu, który będzie jeździł po terenie gminy.
Oczywiście zapraszamy z maseczkami i wypełnionym oświadczeniami, żebyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Redaktor: Szymon Słomiński
Opublikowano: 27 września 2020