Halo Świat

Cykl Spotkań podrózniczych haloŚwiat, Rumunia "Karpacki Ogród" poza stereotypami, Michał Dolata
Halo Świat

Kategoria: Rozrywka

Data: 16 maj 2019

Czas: 19:00 - 21:00

Miejsce: Świetlica Wiejska w Gowarzewie

Halo Świat – Rumunia – cykl spotkań podróżniczych

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu “Halo Świat”. Tym razem poznacie Michała Dolatę, który opowie nam o kraju niedalekim, ale też nie dość znanym.

Rumunia jest geograficznie bardzo bliska Polsce. Z Małopolski czy Podkarpacia można do niej dotrzeć samochodem w pół dnia. Pomimo to należy do słabo znanych krajów Europy, do którego Polacy nadal podróżują stosunkowo rzadko. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, lecz na czoło wśród nich wysuwają się różne negatywne stereotypy na temat Rumunii i Rumunów, narosłe przez ostatnie dziesięciolecia i niestety ciągle mocno zakorzenione w umysłach. Przeciętny Polak myli Rumunów z Romami (Cyganami), a Rumunię, piękny, dobrze rozwijający się kraj, zamieszkały przez serdecznych i gościnnych ludzi, mylnie uważa za zacofany i niebezpieczny.

Wstęp wolny.

Redaktor: Marcin Klichowski