Malta Strong 2019

Czas: 10:00

Miejsce: Kościół pw. św. Józefa w Puszczykowie

Zmagania Siłaczy Malta Strong

Serdecznie zapraszamy na Zmagania Siłaczy Malta Strong!

Malta Strong to impreza o charakterze sportowym, wzorowana na popularnym programie telewizyjnym. Organizowana już jest od kikunastu lat. Cechą, która zdecydowanie różni Maltę Strong od innych zawodów sportowych to oryginalne konkurencje, w których bierze co roku ok. 120 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z terenu całej Wielkopolski. Bieg z taranem, spacer murarza, wyciskanie pojazdu, oddech Herkulesa, toczenie beczek, holowanie samochodu, rzut wałkiem, ściana płaczu, Lord Wiader i …furia rybaka to zaledwie kilka „dyscyplin”, w których zawodnicy walczą o zwycięstwo do przysłowiowego “siódmego potu”. W trakcie zawodów do dyspozycji ekip pozostają urządzenia rekreacyjne – megapiłkarzyki, mata sumo, siłomierz kopacz, rodeo oraz ściana wspinaczkowa. “Skrajnie wyczerpani” zawodnicy oraz nie mniej wyczerpani kibice zawsze mogą liczyć na ciepły posiłek, herbatę, zimne napoje i ciasto.

Malta Strong – impreza, która już od kilkunastu lat mobilizuje osoby niepełnosprawne do podejmowania sportowych wysiłków, odbywa się dzięki finansowemu i instytucjonalnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Wojewody Wielkopolskiego, Urzędu Miasta Puszczykowa oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 12 czerwca 2019