Natura nie do końca martwa – wystawa koła plastycznego

Obraz z pomarańczami
Natura nie do końca martwa - wystawa koła plastycznego

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 05 lut 2020 - 26 lut 2020

Czas: 14:00 - 20:00

Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym -Gminny Ośrodek Kultury "SEZAM"

Natura nie do końca martwa – wystawa koła plastycznego

Wernisaż obrazów w galerii „W rotundzie” wykonanych przez uczestniczki Koła Plastycznego dla dorosłych, które w GOK „Sezam” w Tarnowie Podgórnym, który prowadzi p. Justyna Just-Przybylska.
Za intrygującym tytułem wystawy „NATURA NIE DO KOŃCA MARTWA” kryją się prace, których głównym tematem są owoce i warzywa. Podejmując zadanie malarskie w konwencji określanej jako martwa natura, staramy się o taki dobór elementów aby podkreślić ich kolor, kształt i dobrać interesującą kompozycję.
Okazało się więc, w trakcie malowania, że znane nam od zawsze marchewki i gruszki, wymagają wnikliwej obserwacji i poświęcenia im szczególnej uwagi.
Co tygodniowe trzy godziny zajęć plastycznych mijają jak krótka chwila. Czas ten pozwala na oderwanie się od codzienności, relaks i realizację artystyczną.
Pracując w grupie można zobaczyć jak różne i zaskakujące jest wyobrażenie tej samej tematyki na autorskich obrazach. Mamy nadzieję, że swoją twórczością zaciekawimy zwiedzających.
Prezentacja obrazów rozpocznie się w dniu 05.02.2020
Wystawa potrwa do 26.02.2020 Wstęp wolny.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 5 lutego 2020