Piwo z kulturą

Plakat Piwo z Kulturą - IX Szrenawski Festiwal Piwa, 12 maja 2019r. , godz. 12:00-19:00, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
Piwo z kulturą

Kategoria: Rozrywka

Data: 12 maj 2019

Czas: 12:00 - 19:00

Miejsce: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Piwo z kulturą – IX Szreniawski Festiwal Piwa

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej pt. „Piwo z kulturą – IX Szreniawski Festiwal Piwa”. Jest to już kolejna edycja Festiwalu Piwa, odbywającego się corocznie na terenie tutejszego muzeum. Głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie historii i tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich oraz przybliżenie sposobu jego warzenia. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-rekreacyjny i jest przewidziane głównie dla osób dorosłych. Zapraszamy jednak całe rodziny, ponieważ dla dzieci przygotowaliśmy grę terenową. Podczas jej rozwiązywania najmłodsi zdobędą wiedzę o naszym muzeum. W czasie imprezy zaprezentowane zostaną plansze graficzno-tekstowe z ciekawostkami na temat historii piwa oraz wystawa birofilska pochodząca ze szreniawskich zbiorów. Przedstawimy ponadto małe i średnie browary, funkcjonujące obecnie w Wielkopolsce, charakteryzujące się produkcją wyjątkowych i rzadko spotykanych piw.

W programie znajdują się między innymi:

– ciekawostki piwne

– występ grupy teatralnej „Circus Ferus”

– konkursy dla publiczności (m.in. zostań degustatorem piwnym)

– prezentacja piw małych i średnich browarów

– wystawa zbiorów birofilskich: kolekcja etykiet, kapsli piwnych

– poczęstunek produktami spożywczymi na bazie piwa

– kuchnia piwna

– quiz piwny

– stanowisko piwowara domowego

– wypiek chleba w tradycyjnych piecach chlebowych

Ponadto:

– pokaz uruchamiania małych maszyn rolniczych

– prezentacja samochodów rolniczych marki Tarpan

– prezentacja zabytkowych Syren i Warszaw

– zwiedzanie dostępnej części zabytkowej Gorzelni

– przejazdy bryczką dla dzieci

– stanowisko edukacyjne dla dzieci

– gra terenowa dla rodzin

Dla mieszkańców Poznania Koleje Wielkopolskie przewidziały dojazd do Szreniawy i z

powrotem za 5 zł (dot. wyznaczonych godzin).

Szczegóły na:

www.koleje-wielkopolskie.com.pl