Poznańska Piętnastka

Czas: Całodniowe

Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo

Koncert i Warsztaty z Poznańską Piętnastką

Warsztaty dla muzyków. Koncert dla mieszkańców

Niezwykła gratka dla muzyków – instrumentalistów. Od 7 do 9 września w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędą się warsztaty z Poznańską Piętnastka.

Poznańska Piętnastka to legendarna orkiestra rozrywkowa reaktywowana przez Macieja Fortunę. Jej początki sięgają 1957 roku. Powstał wtedy zespół taneczno – rozrywkowy. Skład jej tworzyli między innymi tacy artyści jak: Jerzy Milian, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Hojan, Benon Hardy czy Wojciech Lechowski, a orkiestrą dyrygował Zygmunt Mahlik. Powołana do życia ponownie w 2017 roku orkiestra za cel stawia sobie łączenie najlepszych tradycji orkiestr poznańskich. Poznańska Piętnastka wyszła z inicjatywą przeprowadzenia warsztatów dla muzyków – instrumentalistów z województwa wielkopolskiego. Inicjatywę wsparł Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy współudziale Stowarzyszenia Jazz Poznań. Do współpracy w naszej gminie organizatorzy zaprosili Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Tarnowo Podgórne, jednak warsztat ma charakter otwarty. Jeśli więc jesteś muzykiem i chcesz podnosić swoje umiejętności, zapraszamy do Centrum Kultury w Przeźmierowie. Zajęcia odbędą się w następujących sekcjach: trąbki i sakshorny; puzony, tuby, suzafony; klarnety, flety, saksofony; perkusje. Poprowadzą je znakomici muzycy: Maciej Fortuna – trąbka, Łukasz Skrzypczak – trąbka, Fabian Kubiszyn – puzon, Seweryn Graniasty – saksofon altowy/tenorowy, Bartłomiej Krawczak – perkusja. Warsztaty odbędą się 7 września w godzinach: 16 -20 i 8 września w godzinach: 10 – 14 oraz 16 – 20. Koncert podsumowujący dwudniową pracę uczestników odbędzie się w niedzielę 9 września o godzinie 18. Poprzedzi ją wspólna próba od godziny 13 do 16. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia na warsztaty należy wysyłać na adres: warsztaty@pietnastka.poznan.pl. Na koncert zapraszamy wszystkich miłośników orkiestr rozrywkowych. Wstęp jest wolny.

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 7 września 2018