III Furie

Plakat Dni Gminy czerwonak, 3-9.06.2019, 4 czerwca spektakl "III Furie"
III Furie

Kategoria: Rozrywka

Data: 04 cze 2019

Czas: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

Spektakl zespołu Skansen Teatralny

We wtorek 4 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy do  Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na premierę spektaklu Skansenu Teatralnego.

„III Furie” w opracowaniu literackim Magdy Fertacz oraz Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na podstawie „Dzidzi” Sylwii Chutnik oraz na motywach „Egzekutora” Stefana Dąmbskiego.

Spektakl podejmuje dialog z megalomanią, martyrologią, kultem bohaterów, próbuje uporać się z dziedzictwem historii oraz z mechanizmami manipulacji historią i współczesnością. Spektakl mimo swej delikatnej i prostej poetyki, zbudowanej dzięki muzyce skomponowanej przez Jakuba Woźniaka oraz prostej inscenizacji, porusza momentami brutalną prawdę, podawaną często mocnym, soczystym językiem.

Występują: Ewa Jachczyk, Iza Jarczyk, Dorota Garczarek, Natalia Gilicka, Małgorzata Kościelniak, Ada Kozak, Dorota Marciniak, Małgorzata Wasilewska.

Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec

muzyka: Jakub Woźniak

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 4 czerwca 2019