Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Gru 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Targi Sztuki

Targi Sztuki

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 12 maja 2019

Czas: 11:00 - 19:00

Miejsce: V.A Gallery Poland

“Sztuka na/d/ sztuki” – wystawy, warsztaty

W niedzielę 12. maja w V.A. Gallery Poland – galerii mieszczącej się w Wysogotowie na terenie firmy Metalmex – odbędzie się pierwsza edycja projektu “Sztuka na/d/ sztuki”.
W jednym dniu i w jednym miejscu, w godzinach od 11.00 do 19.00 zaprezentowane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż po szkło artystyczne – autorstwa zarówno młodych twórców, jak i tych o ugruntowanej już na rynku pozycji.

“Sztuka na/d/ sztuki” to projekt bez limitów i jakichkolwiek ograniczeń, dedykowany Wszystkim Wielbicielom Sztuki bez względu na wiek, posiadaną w tym zakresie wiedzę czy zasobność portfela.

Wydarzenie będzie miało formułę targów i charakter imprezy otwartej i bezpłatnej, na której oprócz podziwiania i nabywania polskiej sztuki współczesnej w różnych jej obliczach, będzie można porozmawiać z jej twórcami, zasięgnąć porady, czy też rozwiać wszelakie wątpliwości.

Wystawcami będą między innymi: Ewa Jasek, Dariusz Żejmo, Sylwester Chłodziński, Beata Pflanz, Renata Brzozowska, Magdalena Serwin, Grzegorz Pawłowski, Sebastian Pietkiewicz, Maciej Mańkowski, Hanna Styczyńska, Dariusz Kamys, Krystyna Małecka, Hanna Kłopotowska, Tomasz Perlicjan, Jolanta Kontek, Norbert Sarnecki, Dominika Rumińska, Daria Wiercioch, Darek Łukasiewicz, Radosław Barek, Dariusz Miliński.

Ponieważ organizatorzy od 7 lat prezentują, promują, edukują i uwrażliwiają, w programie wydarzenia nie zabraknie też aspektów edukacyjnych – na odwiedzających czekają warsztaty rodzinne – czyli ARTtworzenie oraz PUZZLOMANIA i ciekawe prelekcje – kulminacyjnym momentem będzie godzina 16.00.

Wydarzenie “Sztuka na/d/ sztuki” jest kolejnym nieszablonowym projektem Galerii i odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie sztuką. Cieszymy się, że przybywa osób, które nie wyobrażają sobie świata otoczonego przedmiotami spełniającymi tylko funkcje użytkowe, świata pozbawionego sztuki, czegoś co po prostu jest, czegoś zaskakującego, urzekającego, skłaniającego do refleksji, wywołującego emocje.

Można być pewnym, że projekt “Sztuka na/d/ sztuki” gwarantując potencjalnym odbiorcom szeroki wybór dzieł współczesnych twórców wpisze się na mapę eventową rodzimego rynku sztuki.

Przemawia za tym:
– doświadczenie osób związanych z V.A. Gallery Poland
– 62 zorganizowane dotąd wydarzenia promujące polską sztukę współczesną
– wyselekcjonowana różnorodność form sztuki
– możliwość uzyskania porady i zakupu prac na miejscu

Wczytuję mapę...

Lista wydarzeń z kategorii

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 12 maja 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum